To jest chemia 1- podręcznik dla samouków

Przedmioty szkolne, mimo że są wykładane w szkole, to jednak by zauważyć konkretne efekty trzeba uczyć się ich także w domu. Doskonałym podręcznikiem do tego celu może być książka “To jest chemia 1“, autorzy to Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod. Chemia to przedmiot, który pojawia się na dalszym etapie kształcenia w szkole podstawowej. Jest to przedmiot, który łączy w sobie zarówno nieco wiedzy matematycznej, jak i biologicznej, jednak chemia jako przedmiot prezentuje też rzeczy, których nie można spotkać w żadnej innej dziedzinie. O czym jest mowa?

To jest chemia 1- podręcznik dla samouków

Chemia to przedmiot, który jest nieco skomplikowany. Przynajmniej tak mogą powiedzieć ci, którzy go nie rozumieją. Czy tak jednak zawsze musi być? Niekoniecznie. Chemia to także przedmiot, który da się zrozumieć, a nawet polubić. Im więcej czasu spędzi się nauce chemii, tym więcej rzeczy będzie, dało się zrozumieć. Warto też widzieć, że chemia to przedmiot, którego warto się uczyć samemu, a najlepiej z dobrym podręcznikiem, czyli na przykład “To jest chemia 1”. Jest to podręcznik, który można wykorzystać do wielu celów. 

Nauka chemii z podręcznikiem to jest chemia 1

Podręcznik do nauki chemii musi przedstawiać wiedzę w sposób prosty tak, by uczeń był w stanie zrozumieć to, z czym spotyka się pierwszy raz. Właśnie taką potrzebę zrozumieli twórcy podręcznika “to jest chemia 1”. Właśnie w ten prosty i łatwy sposób można nauczyć się wielu nowych definicji, pojęć, a także innych zagadnień. Warto też wiedzieć, że chemia to przedmiot, który jest nie tylko teoretyczny, ale też jak najbardziej praktyczny. Jest to bowiem przedmiot, na którym można zobaczyć wiele ciekawych doświadczeń. Są one także opisane w książce, więc warto zwrócić na nie uwagę. Wraz z opisami można znaleźć dodatkowe obserwacje oraz wnioski, które na pewno przydadzą się uczniowi. Co jeszcze warto wiedzieć na temat chemii? Jest to przedmiot, który zawiera w sobie sporo matematyki, jednak podręcznik “to jest chemia 1” również wprowadza ucznia w podstawy. Warto posiadać taką książkę.